İade ve Garanti Koşulları
1. İptal
TTK kapsamındaki yasal düzenlemeler gereğince, kullanılmamış olsa dahi, kişiye özel üretim kapsamındaki ticari ürünlerde cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak ürünleriniz için seçtiğiniz kargoya teslim tarihinden 10 iş günü öncesinden hazırlıklarınız henüz başlamamış olmaktadır. Bu durumda önceden sipariş verdiğiniz ürün için sebep belirtmeden cayma hakkı kullanabilirsiniz ve ücret iadeniz 3 iş günü içerisinde hesabınıza yapılacaktır. Bu süreci bankanız aracılığı ile takip edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi ve sipariş numaranızı içeren bir e-mail ile info@gizemseker.com adresine gönderiniz. Firmamız gönderdiğiniz e-mail veya bilgiyi alır almaz sizinle iletişime geçecektir ve iade edilen ürünün bedeli kredi kartınıza en kısa sürede iade edilecektir.

2. Kargo Safhasında Zarar Gören Ürünler
Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler kargo firmasından teslim alınmamalıdır ve kargo şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutunun dış yüzeyinde oluşan deformasyonlardan dolayı ürün iade alınmamaktadır.Ürünler tarafınızca teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Alıcı tarafından kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan firmamıza ulaştırıldıktan sonra, firmamız en kısa süre içinde üründeki kusuru inceleyip yenisini size ulaştıracaktır.Ürünün değişikliğinin yapılamayacağı durumlarda (malzeme stok durumu vb.) Gizem şeker atölyesi tek taraflı olarak siparişi iptal etme hakkını saklı tutar.

3. Kusurlu Ürünler
Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkabilecek ürün hatalarını (etiket metni, yazım hatası, eksik ürün adedi vb)  ürünün teslim alındığı andan 24 saat içinde detaylı şekilde nedenleriyle birlikte fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili info@gizemseker.com adresine gönderiniz. Aksi durumda, alıcının ürünün ayıplı olması sebebiyle değişim hakkı kaybolmuş olacaktır. Gerekçeniz uygun ise, faturayı iade edilen ürün ile birlikte atölyemize gönderdikten sonra kusurlu ürün yenisi ile değiştirilecektir; Değişim yapılacak yeni ürünün hazırlanıp kargolanma süresi firmamızın iş programına bağlı olarak değişiklik göstermekte ve günün belirlenmesindeki tüm takdir firmamıza aittir. Ürünler mutlak suretle orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte, kırılma tehlikesi olan ürünler için pat pat poşet ile sarılarak geri gönderilmelidir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları firmamız tarafından karşılanacaktır. Ürünün değişikliğinin yapılamayacağı durumlarda (malzeme stok durumu vb.) Gizem Şeker Atölyesi tek taraflı olarak siparişi iptal etme hakkını saklı tutar.